Szpital w Ostródzie S.A.

ul. Władysława Jagiełły 1

Szpital Centrala: +48 89 646 06 00

zobacz pozostałe numery
Fundusze Europejskie

Chirurgii Ogólnej

Ordynator: lek. med. DARIUSZ MARCIŃCZYK

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr pielęgniarstwa  AGNIESZKA KOZŁOWSKA  

Pielegniarka Endoskopowa: ANNA KOWALIK

 

Telefony:

Ordynator - 89 646 06 66

Pielęgniarki - 89 646 06 32

Liczba łóżek: 22

 

 

Chirurgia ogólna to niezwykle trudna dziedzina medycyny. Nie wyodrębnia poszczególnych układów, narządów, tkanek, itp. Obejmuje całe ciało człowieka i wszystko to, co w sobie ono zawiera. Stawia to niezwykle duże wymagania w stosunku do personelu medycznego.

W naszym Oddziale Chirurgii Ogólnej pracuje wysoko wyszkolony i wyspecjalizowany zespół lekarzy i pielęgniarek w tej właśnie dziedzinie medycyny. Oprócz doskonałego wykształcenia medycznego, personel w naszym oddziale posiada również fachowe podejście do pacjentów, którzy często na słowo "operacja" reagują nerwowo i są bardzo zestresowani.

Oddział Chirurgii Ogólnej zajmuje się między innymi pacjentami, którzy cierpią na: choroby tarczycy, żylaki kończyn i odbytu, mają problemy z układem pokarmowym.

Oddział w naszym szpitalu wykonuje pełny zakres chirurgii ogólnej, jaka jest dostępna w naszym kraju. Oprócz tego stosuje się wiele technik nowoczesnych np. do diagnostyki leczenia używany jest sprzęt endoskopowy. Posiadamy dobrze wyposażoną pracownię endoskopową. Natomiast na sali operacyjnej wykorzystuje się sprzęt laparoskowpowy.

Podczas operacji stosowane są techniki miniinwazyjne, które umożliwiają wykonanie jej, minimalizując uraz operacyjny, tzw. operacje z niewielkiego dojścia, bez rozcinania skóry, mięśni pochewek, mięśni, nie pozostawiające dużej rany pooperacyjnej. W oddziale główną techniką mimiinwazyjną jest laparoskopia. Polega to na operowaniu narządów jamy brzusznej przy użyciu specjalnych narzędzi i specjalnego układu optycznego, który umożliwia wgląd w jamę brzuszną. Metoda ta znajduje również zastosowanie w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych. Stosując technikę laparoskopową, zmniejsza się ilość ewentualnych powikłań pooperacyjnych, skraca się czas pobytu pacjenta w oddziale i jednocześnie zwiększa się jego komfort.

Najczęściej techniki miniinwazyjne w naszym oddziale stosowane są podczas gastroskopii i kolonoskopii.