Szpital w Ostródzie S.A.

ul. Władysława Jagiełły 1

Szpital Centrala: +48 89 646 06 00

zobacz pozostałe numery
Fundusze Europejskie

Blok operacyjny

Kierownik: Agnieszka Woźny

specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki

Telefon:   89 646-06-30

Wykonywane są tu zabiegowe świadczenia medyczne. Blok Operacyjny w naszym Szpitalu posiada trzy sale operacyjne. Współpracuje ze wszystkimi oddziałami zabiegowymi znajdującymi się w szpitalu. Świadczy pełen panel usług medycznych z zakresu chirurgii, ortopedii, ginekologii i laryngologii. Zabiegi operacyjne wykonywane są w pełnym lub miejscowym znieczuleniu pacjenta, przy ciągłym monitorowaniu jego parametrów życiowych, przez cały czas trwania operacji. Po zakończonym zabiegu pacjent jest wybudzany z narkozy i przekazywany na salę pooperacyjną oddziału, który zlecił wykonanie zabiegu. Pacjent znajduje się pod ciągłym monitoringiem.

Każda z sal Bloku Operacyjnego wyposażona jest w sprzęt i aparaturę medyczną spełniającą wszelkie wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia i nowoczesnej techniki operacyjnej, między innymi:

  • stół operacyjny (z możliwością łatwej zmiany pozycji pacjenta),

  • aparaturę anestezjologiczną (do znieczulania pacjenta),

  • lampy operacyjne (silnie oświetlające pole operacyjne, ograniczające rzucanie cienia),

  • aparaturę do ciągłego i pełnego monitorowania funkcji życiowych pacjenta,

  • specjalistyczny sprzęt do koagulacjiLiga – Sure (instrument do zespalania / rozdzielania  tkanek, umożliwia znaczne zmniejszenie urazu operacyjnego i skrócenie czasu zabiegu),

  • laparoskop (do wziernikowania narządów jamy brzusznej),

  • zestaw narzędzi chirurgicznych.

 

Blok Operacyjny utrzymywany jest w gotowości 24 godziny na dobę. W przypadkach nagłego i bezpośredniego zagrożenia życia pacjenta operacje przeprowadzane są natychmiastowo. Obowiązuje tu również tygodniowy plan zabiegów (od poniedziałku do piątku) każdego z oddziałów, co zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę personelu.

Wysoko wyszkolona kadra medyczna, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, gwarantuje dokładność, fachowość i bezpieczeństwo świadczonych usług.

Galeria zdjęć bloku operacyjnego