Szpital w Ostródzie S.A.

ul. Władysława Jagiełły 1

Szpital Centrala: +48 89 646 06 00

zobacz pozostałe numery
Fundusze Europejskie

Szkoła Rodzenia

Szkoła rodzenia to niezwykle ważny element przygotowań do porodu i rodzicielstwa. Ma za zadanie wsparcie przyszłych rodziców podczas oczekiwania na dziecko oraz oswojenie z zupełnie nową rolą życiową i obowiązkami, gdy przyjdzie już ono na świat.

Szkoła rodzenia w Ostródzie funkcjonuje przy oddziale położniczym. Siedziba szkoły mieści się w przychodni na ul. Kościuszki 2, na II piętrze, w pokoju numer 203. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu, najczęściej we wtorki i czwartki (możliwość zmiany po uzgodnieniu z grupą) w godzinach popołudniowych (16.00-18.00). Jest możliwość zmiany godzin i dnia zajęć po uzgodnieniu z grupą. W jednym cyklu odbywa się osiem spotkań, każde trwa około dwie godziny.

Zajęcia są bezpłatne, prowadzą je położne oddziału położniczego i noworodkowego. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 89 646 06 42 w godzinach 7.00-14.30. Na spotkaniach przyszła mama wraz z osobą towarzyszącą przygotowuje się do rozwiązania, zdobywa wiedzę na temat fizjologii porodu oraz opieki nad dzieckiem w pierwszych tygodniach po urodzenia dziecka.

Podczas zajęć teoretycznych rozmawiamy o porodzie, połogu i stanach emocjonalnych z tym związanych, a także o potrzebach noworodka (pielęgnacja, kąpiel, przewijanie, karmienie naturalne). Poza tym uczymy, jak oddychać w poszczególnych etapach porodu, zapoznajemy z pozycjami wertykalnymi. Pracujemy w małych grupach, w których można swobodnie rozmawiać, dyskutować, pytać i dzielić się swoimi spostrzeżeniami czy wątpliwościami.

Najlepszym momentem na rozpoczęcie szkoły rodzenia jest czas około 28-30 tygodnia ciąży. Zapraszamy przyszłych rodziców do skorzystania z fachowej pomocy naszych położnych, które pomogą pokonać różnego rodzaju obawy i trudności związane z oczekiwaniem na dziecko. Do zobaczenia!

 

 

Polecamy również naszą Internetową Szkołę Rodzenia: to cykl w ramach którego nasze położne udzielają porad dotyczących ciąży, porodu, połogu, opieki nad matką i dzieckiem. Porady zamieszczane są na naszej stronie internetowej w dziale PACJENT, w zakładce INTERNETOWA SZKOŁA RODZENIA: http://szpital-ostroda.pl/pacjent-internetowa-szkola-rodzenia oraz na naszym fanpage'u na Facebooku Szpital Ostróda. W tych miejscach (oraz Aktualnościach na naszej stronie) zamieszczamy również ważne i ciekawe informacje o akcjach skierowanych do kobiet w ciąży i rodziców noworodków, udostępniamy posty z innych wartościowych stron internetowych, zajmujących się tą tematyką. Zapraszamy! :)