Szpital w Ostródzie S.A.

ul. Władysława Jagiełły 1

Szpital Centrala: +48 89 646 06 00

zobacz pozostałe numery
Fundusze Europejskie

Rehabilitacji i Fizjoterapii

Godziny przyjęć Pracowni Rehabilitacyjnej: od poniedziałku do piątku 8.00 – 19.00.

Terminy wizyt:

Rejestracja zabiegowa osobiście w pracowni.

 

 

Kierownik: mgr reh. JERZY ANDRZEJ ZAJĄC

Telefon: 89 646 06 41

 

Dokumenty wymagane w trakcie rejestracji: zgodne z wymogami NFZ. Tryb kierowania i zasady udzielania świadczeń w warunkach ambulatoryjnych i domowych określa Zarządzenie Prezesa NFZ. Zabiegi wykonywane są na podstawie  skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Pracownia Rehabilitacji i Fizjoterapii znajduje się w budynku Szpitala przy ul. Jagiełły 1 w Ostródzie (na parterze, w lewym skrzydle).

Z usług Pracowni korzystają pacjenci szpitala, oraz kierowani przez lekarzy współpracujących z NFZ.

Głównym zadaniem Pracowni Rehabilitacji i Fizjoterapii jest przywrócenie pacjentom równowagi funkcjonalnej lub w razie potrzeby indywidualnych mechanizmów rehabilitacyjnych, niezależności oraz czynnego udziału w życiu codziennym.

Pracownia Rehabilitacji i Fizjoterapii w naszym Szpitalu, posiada nowoczesny sprzęt i świadczy szeroki zakres usług rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, między innymi: diagnostykę fizjoterapeutyczną, gimnastykę korekcyjną, masaż wirowy kończyn górnych i dolnych, masaż wirowy kręgosłupa i kończyn dolnych, masaż pneumatyczny (kończyn górnych i dolnych), ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia czynne wolne, ćwiczenia czynno – bierne, ćwiczenia izomeryczne, ćwiczenia wspomagane, ćwiczenia samowspomagane, ćwiczeń biernych kończyn dolnych i górnych wykonywanych przez urządzenia mechaniczne (artromoty), instruktaż ćwiczeń.

Pracownię obsługuje wysoko wyszkolona kadra rehabilitantów i fizjoterapeutów, którzy dzięki swemu wykształceniu i doświadczeniu zawodowemu pomagają osiągnąć naszym podopiecznym maksymalną sprawność ruchową i zminimalizować ból urazowy.

Pracownia Rehabilitacji i Fizjoterapii przystosowana jest do przyjmowania pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W Pracowni wykonywane są zabiegi fizykalne na bazie urządzeń typu: Magnetronik, Terapuls, Laser Skaner, Laser Punktowy, Sonicator, Pulsatronic, Diatronic, US 10, Asternit, Firing, ST 30, Krioterapia ciekłym azotem.